Підбірка фільмів про IoT, роботів та штучний інтелект

9

Практично жодна фантастична картина не обходиться без згадки технологій – іноді це існуючі пристрої або системи, іноді вигадані. Першим подібним фільмом стало «Подорож на Місяць» француза Жоржа Мельєса, зняте в 1902 році.

Конференція R0boCamp Conference підготувала для вас фільми пов’язані із роботами та світом Інтернету речей.

Тема робототехніки, до речі, безумовно є лідируючою в фантастичних фільмах. Одна з перших появ роботів в кіно відбулося в 1927 році у фільмі Фріца Ланга «Метрополіс». Вченому Ротвангу в цій картині вдається створити робота-жінку. У «Метрополісі» образ людиноподібної машини носить швидше негативний, лякаючий характер.

З тих пір роботи з’являлися в кіно незліченну кількість разів. У деяких фільмах вони відображені злом, яке бажає знищити людство, в інших – вірними друзями і помічниками своїх творців. Однак у всіх фільмах про роботів на перший план виходить тема відносин з людиною. Важливою віхою в цьому сегменті фантастичного кіно є перші дві частини франшизи про термінаторі, зняті Джеймсом Кемероном. У «Термінаторі» і «Термінатора 2: Судний день» піднімаються етичні питання про те, чим відрізняється людина від антропоморфних, винайдених ним же машин, і про те, чи може робот відчувати власні почуття і емоції.

Дивитися: «Метрополіс» (1927), «Термінатор» (1984), «Термінатор 2: Судний день» (1991), «Страховик» (2014 року), «Я, робот» (2004), «Двохсотрічна людина» (1999) , «Той, що біжить по лезу» (1982), «Робот по імені Чаппі» (2015).

Розумний будинок
Елементи розумного будинку епізодично з’являлися в кіно ще з 1960-х років – в деяких фільмах бондіани, де бази головних лиходіїв обладнані системами дистанційного керування (відкривання-закривання дверей і ін.), «Фантомаса» та інших. Першим фільмом, популяризувати концепцію розумного будинку в її сучасному розумінні, став «Розумний будинок» 1999 року, знятий студією Disney. Ця сімейна фантастика наочно показала, яким буде розумний будинок майбутнього і які небезпеки в собі таїть повсюдне впровадження нових технологій.

У фільмі «З машини» (2015) тема розумного будинку піднімається вже на більш серйозному рівні. Можливо, через те, що в кінці 1990-х системи розумних будинків ще здавалися нехай і недалеким, але майбутнім, а в 2010-х вони вже очевидно стали реальністю. Однак найважливішим персонажем у фільмі постає розумний будинок одного з головних героїв – видатного винахідника. Системи безпеки, блокування-розблокування дверей, подача електрики, управління побутовою технікою – все об’єднано Інтернетом речей і управляється автоматично.

У виданому в 2016 році фільмі «Штучний інтелект. Доступ необмежений» розумний будинок стає грізною зброєю в руках зловмисника. Так, програмісту вдається зламати високотехнологічні системи, якими повна хата головного героя і створити йому безліч складнощів.

Фільм піднімає один з важливих питань, що гальмують розвиток розумних пристроїв і розумних будинків – питання безпеки. Наприклад, в 2016 році відбулося кілька масових зломів побутових IoT-пристроїв, які пізніше використовували для проведення DDoS-атак.
Фільми: «З машини» (2015), «Штучний інтелект. Доступ необмежений» (2016), « Розумний будинок »(1999).

Однією з важливих високотехнологічних тим в кіно є штучний інтелект. Питання, пов’язані з іноземними інвестиціями, багатогранні і представляють інтерес і в науковому, і в етичному сенсу. Одним з основоположних фільмів для теми штучного інтелекту є «2001: Космічна одіссея» Стенлі Кубрика, знята в 1968 році.

Найважливіший персонаж фільму – комп’ютер HAL 9000. Цей комп’ютер має штучним інтелектом, може підтримувати спілкування з людьми, виконувати накази і контролювати всі системи життєзабезпечення на космічному кораблі. Так, HAL в певному сенсі є хмарою, що акумулює в собі всі дані, які аналізують і групують їх і який робить висновки на основі отриманої інформації.
Зрештою, HAL 9000 знаходить власну свідомість і вступає у відкритий конфлікт з людиною. Подібне для сучасної людини здається фантастикою, проте, багато компаній з IT-світу стурбовані цим питанням. Адже системи машинного навчання вдосконалюються з кожним днем.
Крім того, у фільмі Кубрика можна побачити спілкування людей по відеозв’язку, прообрази планшетів і інші технічні новинки, що з’явилися лише через багато років після виходу «2001: Космічної одіссеї». Цікаво, що якщо фантастичні фільми минулого пророкували майбутнє, то сьогоднішня фантастика, завдяки прискоренню темпів розвитку технологій, часом переплітається з реальністю.

У 2013 році на екрани вийшов фільм «Вона», головну роль в якому виконав Хоакін Фенікс. Картина присвячена любовної історії, що зав’язалася між одиноким письменником і операційною системою – голосовим помічником, що володіє розвиненим штучним інтелектом. У драмі досить переконливо показаний, мабуть, наступний виток розвитку голосових помічників, який очікує користувачів. Такий асистент не просто здатний підтримати повноцінний діалог і виконати досить складні завдання, але навіть має подобу власної особистості.

Сьогодні роман між людиною і голосовим помічником – не фантазія сценаристів. Так, в Лас-Вегасі був зареєстрований шлюб між людиною і його смартфоном, який представляла Siri. Поки це не більше ніж жарт, але чи можна ручатися, що в найближчому майбутньому, з вдосконаленням персональних голосових асистентів, це не перетвориться на тенденцію?

Дивитися: «2001: Космічна одіссея» (1968), «Вона» (2013), «Матриця» (1999), «Штучний розум» (2001), «Перевага» (2014 року), «Валлі» (2008).

Нагадуємо, що конференція R0boCamp Conference – масштабна подія для справжніх поціновувачів технологій, відбудеться 17 червня у Львові.

Приєднуйся та дізнайся реальні речі про роботехніку, а не художні домисли :)

Ще можна приєднатися до учасників: http://robocamp.com.ua/#prices

back to top